تبلیغات
جم بازار - كسب ثروت در اینترنت! : نوشته رحیم نظری
به نظر شما آیا شما هم می توانید از طریق اینترنت درآمد کسب کنید ؟
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :در این مقاله که برگرفته از وبلاگ  marketingmasters.blogfa.com است ، آقای رحیم نظری دیدگاه خود را در مورد کسب ثروت در اینترنت مطرح می کند . این مقاله را در ادامه مطلب مطالعه فرمایید .اجازه دهید ابتدا تعریف سرمایه و ثروت را برایتان ارائه کنم. سرمایه آن قسمت از دارائی ماست٬ که با استفاده از آن درآمدسازی می‌کنیم. ثروت آن قسمت از دارائی ماست٬ که بصورت وجه نقد در گاوصندوق یا در بانک پس‌انداز کرده‌ایم.

خانه٬ ماشین و دیگر وسایلی که خریده‌ایم ولی در حال حاضر ما را در افزایش درآمد یاری نمی‌کنند٬ جزء سرمایه یا ثروت ما محاسبه نمی‌شوند. ثروت به ما قدرت می‌دهد٬ تا هر زمان که فرصتی برای افزایش سرمایه یا سرمایه‌گذاری در جائی دیگر پیش آید٬ بدون معطلی بتوانیم اقدام کنیم. ثروت قدرت چانه‌زنی را در زمان معامله افزایش می‌دهد. زیاد بودن ثروت و سرمایه تاثیری مثبت و مستقیم بر میزان درآمد ما دارند.

تعریفی مختصر در مورد قدرت فکر: تصور کنید٬ الان یک کیلو گوجه سبز که شدیدا هم ترش هستند٬ به شما بدهند و شما قصد خوردن همه آنها را بکنید. تصور را همینجا ول کنید٬ میزان بزاق دهانتان را بسنجید٬ متوجهید که چقدر میزان آن بالا رفته است؟ درست است تصور کردن٬ بر سیستم بدن تاثیری مستقیم دارد (در مقاله دیگری راجع به تصور و قدرت فکر بیشتر شرح خواهم داد) حتی تصورات و نیازهای ما حواس ما را نیز تحت تاثیر خود دارند. مثلا روزی که شدیدا گرسنه هستید٬ کلمات نوشته شده بر روی شیشه ساندویچی‌ها را می‌خوانید. همین اندازه برای ادامه مقاله امروز کافی است.

در نوشته قبلی نتیجه گرفتیم٬ کاری را که شما با عشق انجام دهید٬ قادر است زندگی همه انسانهای جهان را متحول کند! در پاراگراف قبلی نیز نتیجه گرفتیم٬ فکر و تصورات ما بر سیستم بدن ما تاثیر می‌گذارد. همه کارهایی که ما انجام می‌دهیم٬ نتیجه مستقیم افکار ماست٬ ما زندگی را از پنجره فکر خود تماشا کرده و تحلیل و بررسی می‌کنیم. افکار مثبت خالق مناظر مثبت برای ما هستند و برعکس. اگر افکار مثبتی داشته باشید٬ هنگام گوش دادن به اخبار٬ خبرهای مثبت را با دقتی دو چندان گوش می‌دهید.

خوب٬ برای خلق تحول مثبت (مثلا ثروتمند شدن) در زندگی٬ اولین و مهمترین قدم تغییر افکار خودمان است. ما گفته‌های منفی زیادی در مورد پول شنیده‌ایم٬ مثلا: پول فساد می‌آورد. عجب حرف نسنجیده‌ای! خود پول چیز بدی نیست! قرار نیست ما فساد یک فرد کوته فکر و پولدار را٬ نتیجه پولدار بودن بدانیم٬ بیل گیتس در یک مسافرت به آفریقا٬ هزینه واکسن‌های مالاریا را تقبل کرد. هزاران انسان پولدار و شریفی هستند که به مراکز خیریه کمک می‌کنند. درصد خیلی پائینی از آنهایی که ثروت‌سازی می‌کنند٬ فاسد می‌شوند٬ اما پولی که نه از راه تلاش و کوشش٬ بلکه از یک جای دیگر به جیب کسی سرازیر ‌شود به احتمال زیاد باعث فساد او خواهد شد (بی‌جنبگی). تصمیم بگیرید بعد از ثروتمند شدن همیشه با فکر بلند به مسائل نگاه کنید. اگر پول نقد به کسی بدهید به احتمال زیاد باعث فساد او خواهید شد. به جای دادن ماهی به یک نفر همیشه ماهیگیری را به او یاد بدهید یا در راه یادگیری کمکش کنید. موضوع این مقاله را تبدیل به یک وبلاگ بکنید و آنجا سعی کنید تمام تجربیات خود از ثروت‌اندوزی را با مردم سهیم شوید. مطمئن باشید اگر بتوانید تاثیری مثبت بر زندگی یک نفر بگذارید در بلند مدت پاداش خود را خواهید گرفت.

اصلاحات زیر را در طرز فکر خود ایجاد کنید:
۱ ـ پول چیز بسیار با ارزشی است به شرطی که انسانیت خود را فراموش نکنیم.
۲ ـ بدون سرمایه٬ ولی با افکار بلند٬ هر کسی قادر به ثروتمند شدن است.
۳ ـ هر واقعه‌ای در آغاز بصورت یک رویاست.
۴ ـ برای ثروتمند شدن احتیاجی به انحراف از معیارهای اخلاقی نیست.
۵ ـ برای ثروتمند شدن احتیاجی به استفاده منفی از وجود دیگران نیست.
۶ ـ تنها راه ثروتمند شدن تلاش و کوشش است و شما بخاطر انتخاب شغل جدید قادرید با تمام نیرو تلاش و کوشش کنید.
۷ ـ برای ثروتمند شدن تنها به کاری نیاز داریم که عاشق آن هستیم.
۸ ـ بجای آرزو کردن به مقاصد و اهداف تعریف و یادداشت شده نیاز داریم.

حال که فکر ثروت جوئی را صاحب هستید٬ اقدامات لازم را برایتان لیست می‌کنم:
۱ ـ ورزش کنید٬ چون لازمه سلامتی شماست و آمادگی جسمانی از خستگی شما در موقع کار کردن جلوگیری می‌کند.
۲ ـ منظم باشید.
۳ ـ همیشه در زمان حال زندگی کنید٬ فردا ادامه امروز شماست (به فاصله یک شب) و گذشته بانک اطلاعات تجربه‌هایتان نه بیش از آن.
۴ ـ برای هر فعالیت خود یک دفتر یادداشت جداگانه داشته باشید٬ عادت به نوشتن داشته باشید٬ فراموش کردن یک فکر٬ آسان‌تر از قلم زدن هدف نوشته شده ما در دفتر یادداشت است.
۵ - با وسواس خاصی در هر موقعیت راههای کسب سود خود را جستجو کنید. حتی در موقعیتهایی که در اول به نظرتان ضربه‌ای بر منافع شماست. یک ضرب‌المثل ترکی می‌گوید: "در هر موقعیتی سودی نهفته برای شما وجود دارد" به شرطی که زود قضاوت نکنید و کمی فکر کنید.
۶ ـ از زندگی یکنواخت بپرهیزید.
۷ ـ در هر موقعیتی با وسواس خاصی دنبال چیزی برای یاد گرفتن یا تجربه برای اندوختن باشید.
۸ ـ نگران امور جزئی نباشید. نگرانی بال پرواز را از فکر شما می‌گیرد.
۹ ـ خلاق باشید. بهترین سوال برای خلاق بودن چنین است: دیگر چه می‌توان کرد؟ مثلا گرسنه‌اید و در خانه تخم‌مرغ دارید. می‌گوئید با تخم‌مرغ می‌توان املت یا نیمرو درست کرد. سوال می‌کنید: دیگر چه می‌توان کرد؟ فکر خلاقتان جواب می‌دهد: خاگینه هم می‌توان درست کرد.
۱۰ ـ خودتان باشید. چون شما منحصر بفرد هستید.
۱۱ ـ هشیار باشید. و از هر چیزی که آن را کاهش می‌دهد دوری کنید.
۱۲ ـ اهل عمل باشید. بجای نفرین کردن تاریکی٬ شمعی روشن کنید. از باران گله‌مند نباشید٬ چتری با خود بردارید.
۱۳ ـ مثبت باشید. از هر چیزی استفاده کنید نه سوء استفاده.
۱۴ ـ بجای ولخرجی به فکر پس انداز باشید.
۱۵ ـ اگر در رسیدن به هدف خود مصمم باشید حتما راهی پیدا خواهید کرد.
۱۶ ـ هر انسانی یک سرمایه بالقوه است. تعداد کارگران شما نیز جزء سرمایه شما حساب می‌شود.
۱۷ ـ قدر زمان را بدانید٬ بجای استفاده از کلمه فردا در فکر خود بگویید یعنی ۲۴ ساعت بعد.
۱۸ ـ توانایی خود را افزایش دهید. چون اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد.
۱۹ ـ هر مشکلی را با تدبیر حل کنید. (در روان‌شناسی مشکل به کاری گفته می‌شود که با تلاش و کوشش قابل انجام باشد. مثلا بارش باران برای ما مشکل به حساب نمی‌آید)
۲۰ ـ صرفه‌جوئی کنید.
۲۱ ـ قبل از تصمیم گرفتن ابتدا در یک اتاق و به تنهائی همه راه‌ها را بررسی کنید.
۲۲ ـ دلیل موفقیت بیشتر آقایان نسبت به خانمها٬ بیشتر بودن قدرت ریسک آنهاست٬ اجازه ندهید فشارهای اقتصادی یا خانوادگی قدرت ریسک را از شما بگیرد.
۲۳ ـ از تجربه‌های دیگران استفاده کنید. (آموزش رایگان و عملی)
۲۴ ـ بیل گیتس می‌گوید: در زندگی همه چیز عادلانه نیست بهتر است با این حقیقت کنار بیائید.
۲۵ ـ به نتیجه بخش بودن کارهایتان ایمان داشته باشید. در هر موردی که بگوئید: امتحان می‌کنم ولی می‌دانم عملی نیست. مطمئن باشید به نتیجه نخواهید رسید.
۲۶ ـ اگر شک کنید دست خالی خواهید ماند و اگر به پیروزی فکر کنید موفقیت در آغوش شما خواهد بود.
۲۷ ـ شرایط موجود شاید آینده‌ای برای شما پیش‌بینی کند٬ ولی آینده شما بدست خودتان ساخته می‌شود.
۲۸ ـ همیشه سوالات مثبت از خود بپرسید تا جوابهای بدرد بخور بگیرید. شیوه این کار چنین است: چگونه می‌توانم شجاع باشم؟ بجای٬ چگونه ترس خودم را مهار کنم؟ که هیچ بدرد شما نمی‌خورد. کلمات نقشی اساسی در زندگی و بازاریابی دارند! (در آینده بیشتر شرح خواهم داد) شما با سوال دوم ذهن خود را متوجه کلمه ترس می‌کنید که همیشه نتایجی منفی دارد. از فعل‌های مثبت استفاده کنید.
۲۹ ـ دایره مشاغل تعریف شده در دنیای مجازی بسیار بزرگتر از محیط واقعی است٬ پس قدرش را بدانید و از آن بهره‌مند شوید.
۳۰ ـ زمین و زمان را بخاطر عدم موفقیت خود متهم نکنید٬ باور کنید در بهترین زمان و مکان واقع شده‌اید و تنها مانعی که تا بحال جلوی موفقیت شما را گرفته است٬ انتخاب نکردن شغلی بوده است که برای بوجود آوردنش پا به دنیا گذاشته‌اید.
۳۱ ـ حداقل ۱۰٪ از درآمد خود را (هر منبع درآمدی) را پس‌انداز كنید.

حالا دیگر آماده‌اید. می‌توانید وبلاگ یا وب سایتی برای خود راه بیاندازید. فکر کنید و ببنید که در چه زمینه‌ای می‌خواهید فعالیت کنید. چه خدمتی می‌خواهید ارائه کنید؟ سوال خلاقیت کمک زیادی به شما خواهد کرد. لازم نیست خدمت شما بزرگ باشد. به خاطر داشته باشید که حتما باید قسمتی از خدمات شما رایگان باشد. نگران نباشید این سرمایه‌گذاری (ارائه خدمات رایگان) بعد از مدتی تبدیل به درآمدی چشمگیر برای شما خواهد شد. الان در کشورمان سایت‌های زیادی بوجود آمده‌اند که امکان درج آگهی رایگان برای کاربران خود فراهم می‌آورند٬ بعد از گذشت یک مدت تعداد آگهی‌ها خیلی زیاد می‌شود، بعضی از صاحبان آگهی‌ها از موقعیت خود در لیست ناراضی می‌شوند و برای قرار گرفتن در صفحه اول حاضرند پولی به دارنده سایت بپردازند. همین سایت با خدمات رایگان وارد فضای مجازی شد و بعد از مدتی بدون اینکه تمایل خود برای گرفتن پول را اظهار کند در موقعیتی قرار گرفت که همه حاضرند پولی به او بدهند تا موقعیت بهتری بدست بیاورند! همیشه به یاد داشته باشید٬ در اینترنت تعداد کلیک و بازدید روزانه قادر است موقعیت هر سایت یا وبلاگی را عوض کند. سایت‌ آگهی و نیازمندیها٬ محلی برای آشنا کردن فروشندگان و مشتریان است.

تعداد این سایتها در این روزها خیلی زیاد شده است و این نشان می‌دهد که اکثر صاحبان آنها افراد خلاقی نیستند! و به جای پیدا کردن عشق خود برای کار در اینترنت٬ اقدام به کپی کردن عشق دیگران می‌کنند. در بعضی از آنها ۴ ساعت بعد از ایجاد آگهی٬ آگهی شما روی سایت قرار می‌گیرد (اینها عاشق کار خود هستند) در بعضی از آنها ۲ روز بعد از ایجاد آگهی٬ هنوز آگهی شما بلاتکلیف است (اینها عشق دیگران را کپی کرده‌اند). شما لازم نیست کار دیگران را کپی کنید. به کتابخانه خود مراجعه کنید. اکثریت با کدام موضوع است؟ شما می‌توانید در این زمینه در اینترنت شروع به نوشتن بكنید. برای نوشتن مقاله لازم نیست حتما سایت به راه بیاندازید. وبلاگ هم کار شما را راه خواهد انداخت. یک تعداد بازدید کننده خاص را پیدا می‌کنید. بعد از مدتی مدیران سایت‌هایی که کاری در زمینه مورد علاقه بازدیدکنندگان شما انجام می‌دهند با شما تماس گرفته و اظهار تمایل برای حمایت از شما می‌کنند به شرطی که لینک سایت یا وبلاگ آنها را هم در سایت یا وبلاگ خود قرار دهید یا خدمات و تولیدات آنها را معرفی كنید. این اولین قدم شما در راه کسب درآمد از اینترنت خواهد بود.

فدریش نیچه (فیلسوف آلمانی) می‌گوید: "ای ستاره فروزان اگر افرادی که تو بر آنها می‌تابی وجود نداشتند٬ خوشبختی تو در چه بود؟" سایتها نیز چنین هستند٬ اگر بازدید کننده کمی داشته باشند به خوشبختی نمی‌رسند. اگر از سایتی استفاده می‌کنید، برای حمایت از سایت و بهتر شدن خدماتش، سایت را به هر طریق به دوستان خود معرفی کنید. یک تئوری اینترنتی می‌گوید: هر کسی قادر است حدود ۳۰۰ نفر را به بازدید از یک سایت دعوت کند. این فرهنگ در ایران به خوبی جا نیفتاده است. چرا از سایت مورد علاقه خود حمایت نمی‌کنیم؟ مگر نه اینکه از خدمات این سایت راضی هستیم؟ دو لینک در این وبلاگ گذاشته‌ام٬ بدون اینکه مدیران آنها را از اینکار آگاه کنم یا از ایشان بخواهم لینک وبلاگ را در سایت خود قرار دهند. چون سایت بدرد بخوری هستند٬ پس من وظیفه دارم از آنها حمایت کنم. حمایت از آنها بر اعتبار من نیز خواهد افزود. مگر نه اینكه اعتبار بزرگترین سرمایه یك بازاریاب است؟ این سایت‌ها اسپانسر من نیز نیستند. تو نیکی می‌کن و در دجله انداز٬ که ایزد در بیابانت دهد باز.

پیشاپیش رسیدن سال جدید را خدمت شما تبریک عرض نموده و آرزو دارم سال ۸۷ سالی سرشار از موفقیت و تغییرات مثبت برای شما و اطرافیانتان باشد. بلاگ را معرفی کنید و نظرات خود را از ما دریغ نکنید.

روزهایی سرشار از موفقیت برایتان آرزومندم!


نویسنده متن : رحیم نظری

منبع : marketingmasters.blogfa.com
:: مرتبط با: کسب درآمد از اینترنت , کسب درآمد ,
:: برچسب‌ها: کسب درآمد , کسب درآمد از اینترنت ,
ن : هادی قربانی
ت : دوشنبه 21 اسفند 1391
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.