تبلیغات
جم بازار - سایتهای کلیکی :اما و اگرها
به نظر شما آیا شما هم می توانید از طریق اینترنت درآمد کسب کنید ؟
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

شاید تاکنون در مورد سایتهای کلیکی شنیده یا عباراتی مانند " کسب درآمد از طریق کلیک  کردن " را در اینترنت دیده باشید . شاید پیش خود فکر کرده باشید سایت کلیکی چیست و آیا واقعاً می توان از آنها درآمد کسب کرد ؟ آیا قانونی است ؟ در اینجا قصد داریم تجربیات خود در خصوص این قبیل سایتها را تا حد ممکن در اختیار شما قرار دهیم .
شاید تاکنون در مورد سایتهای کلیکی شنیده یا عباراتی مانند " کسب درآمد از طریق کلیک  کردن " را در اینترنت دیده باشید . شاید پیش خود فکر کرده باشید سایت کلیکی چیست و آیا واقعاً می توان از آنها درآمد کسب کرد ؟ آیا قانونی است ؟ در اینجا قصد داریم تجربیات خود در خصوص این قبیل سایتها را تا حد ممکن در اختیار شما قرار دهیم .

مفهوم سایت کلیکی و کاربرد آن

سایتهای کلیکی در حقیقت سایتهای بازدیدی هستند که بیشتر برای افزایش رتبه الکسا و گوگل در جهت افزایش فروش و اطلاع رسانی محصولات و خدمات  مورد استفاده قرار می گیرند و در حقیقت یکی از شیوه های تبلیغی و درآمدی  است که حتی خود گوگل نیز در قالب google ads  یا تبلیغات گوگل از آن استفاده می کند . بنابراین  سایتهای کلیکی اصولاً کارکردی مثبت و عمدتاً تبلیغاتی دارد  و هدف از آنها بازدید از یک صفحه مشخص توسط کاربران انبوه با آی پی های گوناگونی است که در حقیقت بازدیکنندگان واقعی تلقی می شوند .  کاربرد اصلی سایتهای کلیکی جذب اعضای جدید و تشویق آنها به بازدید  از صفحات تبلیغاتی مشخص در ازای پرداخت مبلغی کارمزد می باشد .

طرفهای ذی نفع در  هر سایت کلیکی

هر سایت کلیکی از سه ذی نفع تشکیل شده است که به نحوی از  نتیجه  تبلیغات منتفع می شوند . نخست ، مدیر اصلی سایت کلیکی که مدیریت سایت را به عهده دارد . دوم ، سفارش دهنده یا صاحبان تبلیغ  یعنی افرادی مانند مدیران فروشگاههای اینترنتی یا سایتهای خدمات اینترنت که به سایت مراجعه می کنند و با پرداخت هزینه تبلیغات ، مثلاً 1000 بازدید و به تعبیری 1000 کلیک می خرند و سوم ، اعضای سایت که در ازای عضویت در سایت ، کلیک کردن روی پیوند تبلیغاتی و مشاهده آن برای مدت مشخصی مثلاً 15 ثانیه یا بیشتر مبلغی اعتبار ریالی دریافت می کنند . برداشت اکثر کاربران اینترنت از سایتهای کلیکی ایرانی و خارجی بیشتر معطوف به همین وجه است . در حالیکه ماهیت اصلی سایتهای کلیکی ، تبلیغات پولی و خرید بازدیدکننده است . یعنی : ما به شما پول می دهیم که از سایت ما بازدید کنید و هرچه مدت این بازدید بیشتر باشد ما پول بیشتری به شما می دهیم چون گوگل و الکسا مدت بازدید شما را هم در رتبه بندی سایت ما لحاظ می کند .

مقررات قانونی

با توصیفات فوق ، به نظر نمی رسد سایتهای کلیکی منع قانونی داشته باشد اما ظاهراً این موضوع هم نسبی است چون متاسفانه در هر عرصه و جایگاهی افراد فرصت طلبی یافت می شوند که قصدی جز سوئ استفاده از فرصتهای بالقوه ندارند . بعضاً مشاهده شده است که مدیران سایتهای کلیکی پس از دریافت مبالغ زیادی بابت سفارش تبلیغات ، حتی کارمزد اعضای خود را هم پرداخت نکرده و متواری شده اند یا سایت آنها به ناگاه از فضای اینترنت ناپدید شده است . از دیگر مشخصه های این سیستم  که مورد سوئ استفاده قرار گرفته و در حقیقت هدفی جز تطمیع اعضا ندارد مساله زیرمجموعه گیری است . البته جذب زیرمجموعه واقعی برای توسعه بازار تبلیغات کار بدی به نظر نمی رسد اما نه وقتی که پول می دهید و زیرمجموعه می خرید و وقت خود را حسابی صرف کلیک کردن و جذب درآمد زیرمجموعه های خود می کنید ، با این امید که مبلغ دندان گیری عایدتان شود . این کار در واقع به نوعی سوئ استفاده از اعضا و تطمیع بیشتر آنها به  ادامه کار و امیدواری به روزی است که شبکه زیرمجموعه های شما بتواند درآمد ثابتی را برای شما تامین کند .  در حالیکه در این راه سود اصلی تنها عاید مدیر سایت و به نحوی ، صاحبان تبلیغات و سرویس دهنده اینترنت شما می شود . خطر اصلی این است که این کار یک شغل ثابت تلقی شود و کاربر بصورت تمام وقت به این کار بچسبد که نهایتاً نتیجه ای جز وابستگی صرف به تبلیغات و تنبلی اینترنتی  در پی ندارد . بعضاً ممکن است هزینه واقعی این کار از درآمد آن بیشتر باشد . مبلغ 50 ریال بابت 30 ثانیه مشاهده یک تبلیغ که با اینترنت کم سرعت بیش از اینها طول می کشد نمی تواند منبع درآمد خوبی برای یک جوان تند و تیز باشد . 400 ریال درآمد برای هر جلسه روزانه اعضای عادی با فرض 30 زیرمجموعه فعال با همین درآمد ، معادل 12400 ریال درآمد روزانه و 372000 ریال درآمد ماهانه است .  فرضاً شما این عدد را ضرب در 2 یا 3 بکن .  به فرض اینکه هر زیرمجموعه 2500 ریال در ماه قیمت داشته باشد  وشما یک سرویس 128 کیلوبایت ADSL با 2 گیگابایت حجم داشته باشید  هزینه شما چیزی در  این حدود است :
زیرمجموعه :75000 ریال
اینترنت :110000 ریال
برق ، استهلاک رایانه و سایر هزینه ها : نامعلوم
جمعاًًًًًً  : 185000 ریال

یعنی درآمد ماهانه شما از یک سایت کلیکی در بهترین حالت  چیزی حدود 187000 ریال است . نکته جالب اینکه  اگر شما یک روز فراموش کنید کلیک کنید ، درآمد زیرمجموعه های شما در فردای آن روز به اعتبار شما افزوده نمی شود . فرضاً شما در چند سایت کلیکی هم فعالیت داشته باش. باز همین آش و همین کاسه است . مسلماً  یک جوان سالم ، با کسب مهارتی مناسب ، بیش از اینها می تواند خدمت کند . همکاری در فروش محصولات اینترنتی یا فروشگاه شارژ اینترنتی می تواند آینده ای به مراتب بهتر داشته باشد .
 
تناسب شغلی

با این اوصاف ، همکاری در سایتهای کلیکی عیب نیست  اما شغل مناسبی هم نیست و ارزش آن بستگی به سن و مهارتهای کاربران دارد . مشاهده تبلیغات 30 ثانیه ای کاری نیست که نیاز به تخصص خاصی داشته باشد . مبلغ آن هم چیز قابل توجهی نیست که نظر کسی را جلب کند . اما فکر می کنم راه خوبی برای آموزش اشتغال و مصائب نان درآوردن به  نوجوانان به ویژه فرزندانتان باشد . به فرزند خود بگویید روزی نیم ساعت در چند سایت کلیکی به تماشای تبلیغات بپردازد تا بفهمد ریال ریال پول درآوردن چقدر مشکل است .

نتیجه گیری :

بنابراین اگر به فعالیت در سایتهای کلیکی به عنوان شغلی ثابت و پردرآمد فکر می کنید چندان درست فکر نمی کنید چون هزینه ای که فعالیت در این سایتها بر شما تحمیل می کند به مراتب بیشتر از درآمد آن است و آینده ای هم ندارد چون روابط کاری درآن مانند روابط شغلی معمول نیست و اگر می خواهید هر از چند گاهی جسته و گریخته در این کار فعالیت کنید بازهم نفعی برای شما ندارد چون اگر درآمدی هم باشد مرهون پشتکار و صبر و طاقت زیادی است که بالاخره در این راه ته خواهد کشید .
:: مرتبط با: سایتهای کلیکی ,
:: برچسب‌ها: سایت کلیکی ,
ن : هادی قربانی
ت : پنجشنبه 17 اسفند 1391
جهت اطلاع از تنظیمات و ویــــرایش این قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.